Overslaan en naar de inhoud gaan

RTV NH wil Amsterdamse editie

RTV Noord-Holland wil spoedig zelf aparte tv-uitzendingen over de regio Amsterdam gaan maken als de samenwerking met AT5 niet van de grond…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Volgens het Noord-Hollands Dagblad zouden dan later aparte uitzendingen volgen uit de kop van Noord-Holland, Haarlem en 't Gooi. Dink Binnendijk, die vanaf 1 juni aantreedt als de nieuwe hoofdredacteur van RTV Noord-Holland, maakte de plannen bekend.

related partner content for mobile comes here

Recent heeft RTV Noord-Holland de fusiebesprekingen met AT5 afgebroken. Een van de breekpunten was het maken van aparte nieuwsprogramma's voor de vier Noord-Hollandse regio's.

AT5 en de gemeente Amsterdam reageren verbijsterd op de plannen, want in de fusiebesprekingen heeft RTV Noord-Holland steeds betoogd dat een editiestelsel te duur is. Ook de provincie Noord-Holland geeft aan ‘hier niet vrolijk van te worden'.

Hoofdredacteur E. van Zwam van AT5 noemt de uitspraken van Binnendijk 'volstrekt ridicuul'. ‘Dit zou de zoveelste keer zijn dat er een plan van ons gekopieerd wordt en meestal nog slecht ook. Het is de arrogantie van de dikke subsidie. Wij zijn al die grote woorden meer dan zat. RTV Noord-Holland denkt ons op te kunnen eten, terwijl ze bijna geen kijkers hebben.'
De gemeente Amsterdam en de provincie Noord-Holland zeggen nog steeds voorstander te zijn van één regionale omroep om verspilling van belastinggeld te voorkomen. Vandaag spreken gedeputeerde Moens van de provincie en Belliot opnieuw over de situatie.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in