
De campagne moet een halt toeroepen aan het algemeen heersende beeld dat ouder worden niet mag en oudere vrouwen geen bestaansrecht hebben. Uit donderdag jl. gepubliceerd onderzoek van Dove in samenwerking met Harvard University onder 2000 vrouwen boven de 50 jaar blijkt dat er veel vooroordelen over oudere vrouwen bestaan. Zo zouden ze geen plezier hebben in seks hebben en rimpelloos door het leven willen gaan. De studie spreekt deze vooroordelen tegen en laat zien dat 57% van de vrouwen zich in de media gediscrimineerd voelt. De grote meerderheid (91%) van de vrouwen vindt dat de maatschappij haar mening over ouder worden moet herzien.
De grootste publieke misvatting over vrouwen van 50 jaar en ouder is volgens Dove dat ze niet productief zouden zijn. De huidige generatie is niet alleen veel actiever in het arbeidsproces, ook hun financiële onafhankelijkheid onderscheidt de vrouwen van deze generatie van die van hun moeder. Daarnaast heeft deze generatie veel meer aandacht voor het uiterlijk en leidt zij een sociaal leven. Tevens geeft een op de drie vrouwen van 50 jaar en ouder aan dat de seks beter is geworden in de loop der jaren.
Vacatures
(Marketing-) en Communicatiemanager
Hanab Energy SolutionsAdviseur arbeidsmarkt RDW Toezicht en Beoordeling
RDWMarketing Manager (Maternity Cover – 6 Months)
ArtipoppeDove roept op meer oudere vrouwen in te zetten in de media en opener te zijn over leeftijd, om zo een realistischer beeld van de oudere vrouw te geven. De pro-age-campagne maakt deel uit van de campagne voor echte schoonheid die Dove al vier jaar lang voert. De campagne voor echte schoonheid kent telkens een ander thema dat verband houdt met het te smal gedefinieerde schoonheidsideaal dat vandaag de dag heerst. Eerder wilde Dove inzichtelijk maken dat schoonheid niet stopt bij maat 36. En in 2006 riep zij de maatschappij op meisjes te bevrijden van de schoonheidsdruk.
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee