Overslaan en naar de inhoud gaan

Commissie moet strijd tegen vetzucht aangaan

Meer geld voor gymnastiekonderwijs op scholen en een ban op tv-reclame voor snoep en vette producten rond kinderprogramma's. De Raad voor…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De RVZ heeft dat woensdag geadviseerd aan staatssecretaris Ross van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De combinatie van te veel eten en te weinig beweging dreigt tot ernstige gevolgen voor de gezondheid van de Nederlanders te leiden.

related partner content for mobile comes here

Dikke en te dikke mensen lopen chronische ziekten op, zoals suikerziekte en hart- en vaatziekten. Dat kost de Nederlandse premiebetaler 500 miljoen euro per jaar. Daar komt nog 1500 miljoen euro voor arbeidsverzuim en vervanging bij.

Vier op de tien Nederlanders zijn te dik, een op de tien heeft echt obesitas, vetzucht. In twintig jaar tijd is het aantal kinderen (tussen 5 en 11 jaar) met overgewicht gestegen van 4 naar 10 procent en is het aantal mensen met obesitas verachtvoudigd. Nederland gaat hard de Verenigde Staten achterna, waar 56 procent van de bevolking te dik is en 22 procent obesitas heeft.

Volgens de RVZ moet het aantrekkelijker worden gemaakt een gezonde keuze te maken. De raad wil kantines, scholen en bedrijven stimuleren om gezonde voeding te verkopen. Verder moeten er afspraken met producenten worden gemaakt om gezonde voeding goedkoper te maken en dient de overheid de openbare ruimte zo in te richten dat een wandeling voor de hand ligt.

Het voedinsgcentrum is woensdag een langlopende campagne begonnen ter preventie van overgewicht (zie elders op deze site). Onder het motto ‘Maak je niet dik’ wijst het op het gevaar van ‘een kilo per jaar’ die er ongemerkt bijkomt. De campagne richt zich op mensen van tussen de 25 en 35 jaar.

Staatssecretaris Ross van Volksgezondheid gaf bij de presentatie van het advies aan niet direct extra geld voor preventie beschikbaar te willen stellen. Er gaat volgens haar al veel geld naar toe. ‘Er gebeurt nu veel dubbel werk. Organisaties moeten beter samenwerken.’ Ross noemde de cijfers van de Raad voor de Volksgezondheid en de Zorg 'verontrustend'. Vooral ouders, vindt ze, moeten hun kinderen gezond leren eten. Het bedrijfsleven zou kunnen helpen door, bijvoorbeeld, flippo's of andere cadeautjes in zakken gezond voedsel te verstoppen. ‘Zo beloon je het kind als het gezonde dingen eet.’

In Amsterdam is woensdag het kenniscentrum overgewicht van start gegaan dat is bedoeld voor deskundigen die daar kennis en expertise kunnen uitwisselen. Onderdeel van het centrum is de website . Het kenniscentrum is ondergebracht bij het medisch centrum van de Vrije Universiteit. Het VU medisch centrum kreeg hiervoor een startsubsidie van het ministerie van Volksgezondheid.

Bron: ANP

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in