Frequentieveiling vandaag bij bestuursrechter

De bestuursrechter in Rotterdam buigt zich deze ochtend opnieuw over de vraag of het kabinet de radiofrequenties moet veilen of op een andere manier mag verdelen.

Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
adformatie

Het kabinet-Balkenende wil de negen beschikbare frequenties van de commerciële radiostations, zoals Sky Radio en Radio 538, graag verdelen op basis van een zogeheten vergelijkende toets, dus zonder veiling. Maar eind juli besloot de rechter in Rotterdam dat zo'n tijdelijke verkoop (voor acht jaar) bij opbod moet plaatsvinden, tot vreugde van de kleine commerciële zenders.

Overigens blijkt uit het nieuwe Frequentiebesluit van het kabinet dat commerciële radiostations zich ervan moeten weerhouden ‘de openbare orde te verstoren, onrust te stoken of bevolkingsgroepen tegen elkaar op te zetten’. Het Frequentiebesluit is bedoeld om de jarenlange kwestie rond de fm-verdeling te regelen en geeft de minister van Economische Zaken de bevoegdheid een vergunning in te trekken als een station zich niet aan de regels houdt. Volgens de Amsterdamse mediajurist Nico van Eijk is dit besluit middeleeuws. ‘Nederland begeeft zich hiermee op hellend vlak.’ (Volkskrant/ANP).

Plaats als eerste een reactie

Ook een reactie plaatsen? Word lid van Adformatie!

Word lid van Adformatie → Login →
Advertentie