Overslaan en naar de inhoud gaan

Spotify passeert 600 miljoen luisteraars en bespaart op marketing

Het aantal Spotify-luisteraars groeide vorig jaar met 23 procent, desondanks is het bedrijf nog niet winstgevend.
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify heeft het aantal luisteraars sterk zien stijgen in het vierde kwartaal van 2023 tot 602 miljoen.  Dat zijn er 23 procent meer dan een jaar geleden en 5 procent meer dan in het derde kwartaal van 2023. De doelstelling van het bedrijf is om in 2030 1 miljard luisteraars te hebben. 

related partner content for mobile comes here

De groei in het aantal luisteraars was groter dan verwacht. Daarnaast steeg het aantal gebruikers met een premium-abonnement op jaarbasis met 15 procent tot 236 miljoen. Ook dat waren er 1 miljoen meer dan voorzien. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere groei van het aantal luisteraars tot 618 miljoen.

Lagere marketinguitgaven

De omzet steeg de voorbije periode met 16 procent naar 3,7 miljard euro. De brutowinst steeg tot 980 miljoen euro, van 801 miljoen een jaar geleden. Het bedrijf maakt onder aan de streep nog wel verlies, maar het was minder dan verwacht. Dat kwam vooral door lagere marketing- en personeelskosten.

Spotify kondigde in december opnieuw een grote ontslagronde aan om kosten te besparen. Daarbij wordt afscheid genomen van zo'n 17 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Dat komt neer op ongeveer 1500 arbeidsplaatsen. Eerder in 2023 schrapte Spotify al zo'n achthonderd banen.

[Bron: ANP]

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in