Overslaan en naar de inhoud gaan

Sportjournalist Telegraaf ruilt wereldbaan in voor PR-functie bij TVM

Frank Woestenburg, de man die Max Verstappen en het schaatsen volgt, wordt hoofd communicatie bij transportverzekeraar
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

Juist op het moment dat Max Verstappen de wereld verovert en de Olympische Winterspelen voor de deur staan, maakt sportjournalist Frank Woestenburg van de Telegraaf de overstap naar de andere zijde. Per 1 januari start hij als woordvoerder en hoofd communicatie bij transportverzekeraar TVM.  

related partner content for mobile comes here

‘Het is inderdaad een fantastische baan die ik opgeef’, zegt Woestenburg. ‘Ik krijg ook geregeld de vraag waarom: ”Maar dan mis je de Olympische Winterspelen?” Ik heb er alleen al tien achter de rug.’

Woestenburg werkt al 24 jaar voor de Telegraaf en schrijft over de Formule 1 en de schaatssport. Ook was hij de ghostwriter voor de columns van onder anderen Sven Kramer en Ireen Wüst, en schreef hij boeken over Marianne Timmer en Churandy Martina.

Hij merkt dat hij de constante druk die de journalistiek tegenwoordig oplegt erg belastend vindt: ‘Dat is tegenwoordig echt wat anders dan in het printtijdperk. Toen was het ook deadlines halen, alleen houdt het nu door de komst van online niet meer op. Het gaat maar door.’

Bovendien is hij als sportjournalist veel van huis, juist in de weekenden, en wil hij meer tijd aan zijn vrouw en twee kinderen besteden.

Woestenburg: ‘Maar de belangrijkste reden is dat ik mijn nieuwsgierigheid volg, die mij ook in de journalistiek heeft gebracht. De PR en communicatie zijn anders, hoewel er ook veel overeenkomsten zijn met de journalistiek. In beide gevallen probeer je mensen goed te informeren. Ik ben erg benieuwd hoe dit werk is.’

Woestenburg volgt bij TVM zijn vriend Jaap Stalenburg op, die juist besloot de gang terug maar de journalistiek te maken.  

Woestenburg: ‘Ik heb altijd veel respect gehad voor de innovatieve wijze waarop TVM zijn communicatie deed, bijvoorbeeld hoe snel zij video in hun communciatie hebben ingezet. Bovendien vind ik het een warm bedrijf, ik heb er altijd een goed gevoel over gehad.’

Luuk Blijboom neemt de verslaggeving bij de Telegraaf van Woestenburg over.

Foto's: Openingsbeeld: Frank Woestenburg interviewt Ireen Wüst. Op de andere foto is hij in gesprek met voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone.

 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in