Overslaan en naar de inhoud gaan

Unilever werkt samen met concurrent in Myanmar

Het FMCG-bedrijf partnert met Europe and Asia Commercial Co (EAC) op het gebied van home & personal care.
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

Waarbij Unilever zorg draagt voor R&D, supply chain en marketing, en EAC voor lokale productie en distributie. De deal betekent voor Unilever een groter bereik op het platteland van Myanmar, een uitgebreider portfolio en uitbreiding van productiemogelijkheden.

related partner content for mobile comes here

In Myanmar wonen 50 miljoen mensen. Pier Luigi Sigismondi, Unilever’s president voor Zuidoost Azië en Australië, wil de omzet in Myanmar verdrievoudigen, naar 300 miljoen in 2020. Tegen Reuters zegt hij: ‘We zagen dat organische groei ons ver zou brengen, maar als deze deal met EAC brengt ons verder.’

Unilever probeerde het jaren geleden ook al eens, maar het bedrijf in Myanmar werd genationaliseerd door het leger in 1965. Sinds het einde van de junta verkoopt Unilever weer producten in Myanmar, maar het marktaandeel is nog klein. De fabrikant moet het opnemen tegen sterke nationale merken, die bijna de hele markt in handen hebben.

De twee bedrijven beloven ook de levens van de inwoners van Myanmar te verbeteren, met de bouw van scholen, het slaan van waterputten en doneren van ambulances en noodgoederen. Unilever helpt daarnaast boeren om duurzamer palmsuiker te verbouwen, en leert mensen hygiënischer te leven met de hulp van producten als Lifebuoy en Signal

Hoewel Myanmar een zeer arm land is (een derde van de bevolking leeft onder de armoedegrens) groeit de economie sterk, sinds de politieke ommezwaai.

De Asian Development Bank voorspelt een groei van 7,7 procent van Myanmar’s economie in 2017, en 8 procent in 2018.

Sigismondi, hoopvol tegen CNBC: ‘Voor bedrijven als Unilever zou Myanmar het volgende Vietnam kunnen zijn.’

Bronnen: Unilever, Reuters, CNBC

Beeld: Wikipedia

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in