Overslaan en naar de inhoud gaan

Van Stade algemeen directeur AVROTROS

Eric van Stade, ex-SBS-directeur, is voorgedragen als algemeen directeur van de nieuwe fusieomroep AVROTROS.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De voorgenomen benoeming werd donderdag 24 oktober bekendgemaakt door het Bestuur van de AVRO en de Raad van Toezicht van de TROS. Verwacht wordt dat de benoeming eind november wordt geformaliseerd.

related partner content for mobile comes here

 

De Ondernemingsraden van TROS en AVRO gaven reeds een positief advies ten aanzien van de voorgenomen benoeming.

 

Erik van Stade (51) was afgelopen jaar Kwartiermaker AT5, waarbij hij de eerste publiek-private samenwerking in de Nederlandse media vormgaf. Eerder was van Stade CEO en Bestuursvoorzitter bij SBS Broadcasting. In oktober 2011 - na de overname door Sanoma en Talpa - verliet hij SBS vanwege verschil van inzicht over het te voeren beleid.

 

&;Geen amusement bij PO&;
In zijn hoedanigheid als directeur van SBS Van Stade dat de Publieke Omroepen het genre amusement wat hem betreft wel kunnen laten vallen. Hij zei dat op een symposium in Hilversum van het Commissariaat voor de Media in mei 2011. Zijn argument was dat de commerciële omroepen al in ruime mate amusementsprogramma’s aanbieden. Hij vroeg zich tijdens het symposium af of het echt nodig is dat er belastinggeld wordt uitgegeven aan het entertainen van de bevolking. Van Stade destijds: &;Ik ken geen andere sector waar dit gebeurt.’

 

Staat Van Stade nog steeds op hetzelfde standpunt? &;Het zou raar zijn als ik ja zou zeggen&;, zegt hij in een reactie aan Adformatie. Hij heeft de vraag in aanloop naar zijn benoeming al vele malen gesteld gekregen zegt hij. &;Je moet het standpunt van toen zien in het licht van de periode en de functie die ik toen bekleedde. Het was een tijd van ongebreidelde expansie van de Publieke Omroep, vooral online. Ik vond dat ik dat als directeur van SBS moest adresseren.&;

 

Van Stade zegt nu: &;Er moet een goede, sterke Publieke Omroep zijn en blijven en die móet entertainment brengen.&;

 

De oud-SBS-man zegt wel blij te zijn dat hij steeds meer een ander amusement ziet bij de Publieke Omroep. &;Niet meer het amusement van de glimmende trappen. Het heeft meer inhoud gekregen, heeft een boodschap. Ik vind het programma Maestro daar een goed voorbeeld van.&;

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in