Overslaan en naar de inhoud gaan

Kroes houdt vast aan omroepplan

Europees Commissaris Neelie Kroes (Concurrentie) blijft bij haar omstreden plan om nieuwe mediadiensten van publieke omroepen te laten…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Het gaat bijvoorbeeld om nieuwsuitzendingen via mobiele telefoons of gratis toegang tot archieven. Dat blijkt uit een nieuwe regeling die Kroes donderdag heeft gepubliceerd. Zij wil ervoor waken dat commerciële omroepen, die geen staatssteun ontvangen, benadeeld worden.

related partner content for mobile comes here

Eerder verzette een flink deel van de EU-lidstaten, onder wie minister Ronald Plasterk (Media), zich sterk tegen het plan van Kroes. Ook het Europees Parlement en de omroepwereld reageerden afwijzend.

De Nederlandse Publieke Omroep is volgens een woordvoerder zeer teleurgesteld dat Kroes vasthoudt aan een toets vooraf. 'Dit zorgt voor ongewenste bureaucratie en vertraging. Er bestaat een duidelijk risico dat hiermee de functie van de publieke omroep wordt bedreigd.' Ook voorzitter Jean-Paul Philippot van de Europese organisatie van publieke omoepen EBU ziet het plan niet zitten.

Minister Plasterk reageert minder negatief. Hij wijst erop dat Kroes na het verzet van de EU-lidstaten haar plannen op enkele punten heeft aangepast. Dat heeft volgens de minister hier en daar tot aanzienlijke verbeteringen geleid. Nieuwe media-activiteiten moeten weliswaar getoetst worden op marktverstorting, maar hoe dat gebeurt is de verantwoordelijkheid van de lidstaten, constateert de bewindsman.

De de belangenorgansatie voor commerciële televisie in Europa ACT en de Europese vereniging voor krantenuitgevers ENPA tonen zich eveneens tevreden. Zij zijn juist blij dat Kroes de oneerlijke concurrentie wil aanpakken (ANP).

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in