
Die krijgen volgens hen jaarlijks ongeveer 22 miljard euro aan staatssteun toegestopt. De mediabedrijven vragen EU-commissaris Neelie Kroes (Concurrentie) niet toe te geven aan het verzet tegen haar plan voor staatsomroepen. Kroes wil elke nieuwe activiteit van publieke omroepen laten toetsen op eerlijke concurrentie.
De Associatie voor Commerciële Televisie (ACT), de Europese uitgeversbond EPC en verwante organisaties meldden dat dinsdag in Brussel. Aanleiding is een hoorzitting over het plan op 5 maart in het Europees Parlement.
Vacatures
Communicatiemedewerker
AVROTROS(Marketing-) en Communicatiemanager
Hanab Energy SolutionsAdviseur arbeidsmarkt RDW Toezicht en Beoordeling
RDWTegen het plan is flink verzet van minister Ronald Plasterk (Media) en zijn collega's in andere EU-landen. Europarlementslid Cornelis Visser (CDA) vindt de voorgenomen keuring van nieuwe activiteiten van publieke omroepen te zwaar en te gedetailleerd. Visser noemt het ook vreemd dat commerciële omroepen tevoren inzage krijgen in nieuwe activiteiten van hun publieke concurrenten (ANP).
Reacties:
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee