Overslaan en naar de inhoud gaan

Consumentenautoriteit verhoogt boetes

De Consumentenautoriteit gaat harder optreden: De boetes gaan flink omhoog en overtreders worden sneller gestraft.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De toezichthouder op consumentenrechten, de 4 jaar geleden werd opgericht, zal met name letten op onvolledige prijzen van reizen, agressieve telemarketing en op webwinkels die niet leveren.

related partner content for mobile comes here

Zo vertelt Bernadette van Buchem, voorzitter van de Consumentenautoriteit, tegen Het Financieele Dagblad.

Het is de bedoeling dat de maximumboete voor het overtreden van alle consumentenrechten naar €450.000 gaat. Nu kan er nog maximaal €76.000 aan boete worden opgelegd. Het kabinet zal volgens van Buchem het voorstel voor deze ophoging begin 2012 naar de Kamer sturen.

De consumentenautoriteit wil ook vaker versnelde boetes opleggen. Sinds 2009 kent de consumentenwaakhond de ‘versnelde last onder dwangsom’. Een overtreder krijgt bij die sanctie een boete als hij niet binnen een bepaalde tijd zijn gedrag aanpast.

Afgelopen jaar werd er tien keer zo’n dwangsom uitgedeeld aan winkels die concertkaarten doorverkochten, zonder te vermelden dat het geen originele kaarten waren.

De Consumentenautoriteit fuseert in 2013 met telecomwaakhond Opta en de Nederlandse Mededingingsautoriteit.

Bron: Financieele Dagblad

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in