Overslaan en naar de inhoud gaan

Conflict in top RTL Nederland

Er is fikse ruzie in de top van tv-bedrijf RTL Nederland. Hoogste baas Fons van Westerloo en algemeen programmadirecteur Leo van der Goot…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Volgens het Algemeen Dagblad zou ‘de ingetogen creatieveling’ Van der Goot, die RTL 4 sinds begin 2000 succesvol programmeert, zich regelmatig geschoffeerd voelen door ‘de flamboyante Van Westerloo’.
De topman laat via een woordvoerster weten de commotie niet te begrijpen. ‘Er zijn kennelijk mensen die Leo willen beschadigen. Dat betreur ik.'

related partner content for mobile comes here

Belangrijkste twistpunt is Editie NL op de late avond, als concurrent van Hart van Nederland (SBS6). Het idee kwam uit de koker van Van Westerloo. Zonder pardon verplaatste deze 'het instituut' Barend en Van Dorp na 14 seizoenen naar een later tijdstip. Van der Goot is niet gewend dat er van hogerhand intensief wordt 'meegedacht' en vindt het onverteerbaar dat marktleider RTL4 zo opzichtig SBS 6 kopieert. De programmadirecteur ontkent, net als Van Westerloo, dat ze ruzie hebben. Hij omschrijft hun relatie als 'collegiaal, maar vol emotie, en zo communiceren we ook'.

Van der Goot zegt verder dat hij 'volstrekt niet tevreden' is met Editie NL. De lancering van de rubriek was volgens hem 'een suggestie van Fons, maar een gedeelde beslissing'. ‘Een baas die meedenkt is fijn, het is een moeilijk vak, en zo deel je samen de verantwoordelijkheid.'

De programmadirecteur twijfelt openlijk of RTL 4 onder deze omstandigheden de best bekeken zender van Nederland zal blijven. ‘Ik denk wel eens: ga ik het, gezien de enorme concurrentie, met het huidige programmabudget wel redden? Maar ik ben gedreven en tot op heden kan ik het allemaal nog tegenover mezelf verantwoorden.'
Van der Goot zegt niet te zijn benaderd door John de Mol, die vanaf augustus een eigen zender begint op het kanaal van Nickelodeon. ‘Maar ik zou liegen als ik zei dat ik het als creatieveling geen geweldige uitdaging zou vinden.’

Overigens stak producent Reinout Oerlemans in de live-uitzending van het Televizier Gala afgelopen vrijdag in zijn speech Van der Goot een hart onder de riem. ‘Ik hoop dat je dit werk nog tot in lengte van jaren mag doen. En dan weet jij wel wat ik bedoel.' Oerlemans wilde die woorden na afloop niet toelichten, maar goed ingevoerde bronnen bevestigen aan de krant dat het 'niet goed' zit in de leiding.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in