Overslaan en naar de inhoud gaan

AI-avatar van John de Mol spreekt mediabureaus 'persoonlijk' toe

Innovatietak van Talpa Network ontwikkelde een AI-avatar van De Mol om hem speeches te laten geven voor tientallen mediabureaus.
John de Mol AI avatar
De bewerking van de AI-avatar van John de Mol
© Afbeelding: Talpa Network
John de Mol AI avatar
De bewerking van de AI-avatar van John de Mol
© Afbeelding: Talpa Network

Meer dan dertig verschillende mediabureaus zijn toegesproken door een avatar van Talpa Network-ceo John de Mol. De innovatietak van het bedrijf heeft een avatar ontwikkeld met behulp van artificiële intelligentie (AI), die zo gepersonaliseerde speeches kan geven zonder dat de echte De Mol zich ermee hoeft te bemoeien. Talpa Network zette de AI-avatar van De Mol in tijdens een roadshow langs partners om zijn commerciële strategie voor 2025 te vertellen.

related partner content for mobile comes here

Realistische audio maken

In een blogpost legt het bedrijf uit hoe de AI-avatar van De Mol ontwikkeld is. Als eerste zijn er wat audio- en video-opnames gemaakt van de mediamagnaat - uiteraard met zijn medewerking. Die opnames zijn in de tool ElevenLabs gegooid, waarmee een stem te klonen is. En in principe dus alles kan zeggen met de stem van de betreffende persoon. 

Om de stem realistischer te maken, zijn de tientallen audiospeeches bewerkt via After Effects (om ruis te verwijderen) en Adobe Podcast (verdere geluidsverbetering). 'Dit leverde een kraakhelder audiobestand op, dat de goedkeuring kreeg van onze radiomakers en dat klaar was voor de AI-avatar', valt te lezen in de blog. In een screenshot op de blog is te zien dat er speeches zijn gemaakt voor bureaus als Wavemaker, Zigt en Zuiver. 

AI-tool weigert John de Mol te klonen

Na het afronden van de audiobestanden wilde Talpa Network een visuele kloon van De Mol maken, en die de audio laten uitspreken. Maar daar stak de gekozen AI-tool HeyGen in eerste instantie een stokje voor. HeyGen herkent namelijk 'publieke figuren' en weigert om zomaar AI-avatars van die bekende mensen te maken. Logisch, want voor figuren als Mark Rutte, Marco Borsato en dus ook John de Mol kan het schadelijk zijn als levensechte AI-klonen op internet desinformatie verspreiden. 

Dat weet John de Mol maar al te goed: een paar jaar geleden voerde hij rechtszaken tegen Google en Meta (Facebook) om nep-advertenties waar hij een rol in speelde

Nadat De Mol en HeyGen allebei schriftelijk toestemming gaven voor het genereren van een AI-kloon, kon Talpa Network aan de slag. Er is gefocust op het creëren van een avatar die subtiele bewegingen maakt bij de zinnen die hij uitspreekt, om menselijker over te komen.

John de Mol Talpa Network
AI-avatars van John de Mol in HeyGen Afbeelding: Talpa Network

Nabewerking

De AI-avatar van De Mol is na de creatie door HeyGen nog 'afgewerkt' in After Effects. Er is specifiek aandacht besteed aan de kleurcorrecties en schaling, zodat de AI-avatar aansluit bij zijn achtergrond. Dat is een bureau waar wat spullen op liggen, net alsof de echte De Mol er zit. 

Talpa Network deelt voor zover bekend geen video van de AI-avatar. Het bedrijf schrijft dat de AI-avatar 'een succes' was. 'Mediabureaus reageerden enthousiast op de persoonlijke benadering en gaven aan dat het voelde alsof John ze zelf toesprak'.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in