Overslaan en naar de inhoud gaan

Volkskrant onderzoekt bijlage New York Times

De Volkskrant peilt momenteel de belangstelling onder abonnees voor een wekelijkse Engelstalige bijlage van de New York Times.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De Amerikaanse bijlage wordt gemaakt in New York en bestaat uit een selectie van hun beste artikelen van de week, vertelt adjunct-hoofdredacteur Arie Elshout van De Volkskrant aan De Gooi- en Eemlander. De artikelen in de Amerikaanse bijlage gaan over verschillende thema's. Er staan reportages in en verhalen over het leven in Amerika, maar ook onderwerpen die mondiaal spelen op het gebied van wetenschap, economie en cultuur.

related partner content for mobile comes here

De wekelijkse bijlage van de New York Times wordt al ruim een jaar toegevoegd aan de Franse krant Le Monde en sinds vorige maand wordt de bijlage ook gelezen door de abonnees van de Deense krant Politiken. Het Engelstalige katern wordt eveneens via Aziatische kranten verspreid.
Elshout werd een half jaar geleden benaderd door de New York Times met de vraag of De Volkskrant mee wil doen. ‘Mogelijk is het een manier om hoogopgeleide jongeren te verleiden en studenten naar De Volkskrant te trekken. Bij Le Monde is dit al het geval.’
Het plan heeft wel gevolgen voor de indeling van de zaterdagkrant en er zijn hoge kosten aan de bijlage verbonden, zegt Elshout. ‘Het is de vraag of we die zullen terugverdienen. Qua advertenties doet de bijlage het in Frankrijk niet goed. Ook daar hebben ze veel last van de ingestorte advertentiemarkt.’

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in