Overslaan en naar de inhoud gaan

Consumentenautoriteit beboet Fotosessie.com

De Consumentenautoriteit heeft het bedrijf Fotosessie.com een boete opgelegd van 100.000 euro voor het op misleidende en agressieve wijze…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

De Consumentenautoriteit heeft het bedrijf een boete opgelegd van 100.000 euro voor het op misleidende en agressieve wijze aanbieden van fotoshoots via internet.

related partner content for mobile comes here

Jongeren werden benaderd via netwerksites zoals om een afspraak te maken voor een fotoshoot. Hierbij werd de suggestie gewekt dat de ‘kandidaat’ speciaal was geselecteerd vanwege zijn uiterlijk en dat de fotoshoot een opstap zou zijn voor een modellencarrière. Tevens werd gesuggereerd dat de ‘gelukkige’ een speciale aanbieding werd gedaan tegen een gereduceerd tarief en dat het een eenmalig aanbod betrof met een beperkte geldigheid.
In de praktijk bleek dit allemaal niet het geval te zijn. Er was daarmee sprake van misleidende en agressieve werving. Ook de voorwaarden waaronder de diensten werden aangeboden voldeden niet aan de regels. De Consumentenautoriteit legt deze hoge boete op aan dit bedrijf voor een misleidende en agressieve praktijk die zich richt op een kwetsbare groep. De toezichthouder geeft daarmee ook een signaal af aan consumenten dat zij alert moeten zijn op deze praktijken die zich op sociale netwerksites afspelen.
De zaak is bij de Consumentenautoriteit onder de aandacht gekomen via klachten bij haar informatieloket . Het bedrijf kan nog bezwaar aantekenen tegen dit besluit.

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in