Overslaan en naar de inhoud gaan

Pr-profs in de top van stressvolle beroepen

Weinig banen zijn zo stressvol als die van de pr-professionals. Ze staan zesde op de lijst van meest stressvolle beroepen.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Dat blijkt uit de jaarlijkse ranglijst die het Amerikaanse CareerCast opstelt. Er zijn een aantal redenen voor de hoge notering. Public relations-managers zijn meesters van damage control, en moeten dus in staat zijn om snel na te denken en te handelen onder stress. Het beroep staat onder publieke druk, terwijl de concurrentie om het vinden en behouden van een baan groot is.

related partner content for mobile comes here

11 factoren

CareerCast, een online banennetwerk, rangschikt de meest stressvolle banen en baseert zich daarbij op 11 factoren, zoals het groeipotentieel, het werken onder publieke druk, risico&;s, gevaar voor gezondheid en eigen leven.

Uit de ranglijst is op te maken dat pr-managers het zwaarder hebben dan bijvoorbeeld hartchirurgen, politieagenten en journalisten. De meeste stress hebben soldaten, gevolgd door brandweermannen en piloten bij commerciële luchtvaartmaatschappijen. Opvallend hoog ook is de plek voor evenementenorganisatoren. Zij staan vijfde, de positie die pr-profs overigens vorig jaar nog innamen.

Stressvolste banen van 2014

1. Soldaten zonder officiersrang
2. Generaals
3. Brandweerlieden
4. Luchtvaartpiloot
5. Evenementen-coördinator
6. Public relations-professionals
7. Corporate executive
8. Dagbladverslaggever
9. Politieagent
10.Taxi chauffeur

 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in