Overslaan en naar de inhoud gaan

Nederlander poetst imago Belgische kroonprins op

De Nederlandse communicatie-adviseur Cees Wijburg (foto) probeert in België het imago van kroonprins Filip op te poetsen. Dat onthulde de…
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Cees Wijburg, die eerder Club Brugge en de politicus Jean-Marie Dedecker adviseerde, en die woordvoerder was van de door de online sekstape geteisterde ADO Den Haag keeper Stefan Postma, is nu aangetreden als adviseur. Hij regelde als eerste een grote tv-reportage over de prins. De VRT-reportage op 5 juni toont hoe de prins fietst en voetbalt met zijn kinderen, plus een interview van een half uur.

related partner content for mobile comes here

"Het liep vorig jaar heel erg fout met de beeldvorming van de prins in de media," zegt Wijburg, nieuwslezer bij de Wereldomroep. "Ik heb aan mijn contacten in het paleis enkele ideeën voorgesteld. Ze waren er wel voor te vinden."

Probleem is volgens Wijburg dat het Belgische koningshuis de pers beschouwt als een bedreiging. "In Nederland denken ze daar heel anders over. Willem-Alexander doet het beter dan Filip omdat hij wel weet hoe hij gebruik moet maken van de media."

"De medewerkers van de Rijksvoorlichtingsdienst hebben een journalistieke achtergrond, terwijl de persdienst van het Belgisch paleis wordt bemand door ex-militairen en diplomaten. Allemaal zeer aimabele mensen, maar het hof heeft een professioneel persbureau nodig dat snel inspeelt op de actualiteit, zoals in Nederland en Denemarken." (ANP)

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in