Overslaan en naar de inhoud gaan

Willem-Albert Bol: ‘MediaLab is gegroeid als creative businesspartner’

De partnerships die MediaLab met merken afsluit, gaan steeds verder dan het leveren van content en distributie
Partner
DPG Media

Met 1200 journalisten die dagelijks werken aan kwaliteitsnieuws. Op papier in krant en magazine, via web en app via tablet en smartphone. In tekst, beeld, geluid en video.

Lees meer

Wij zijn een toonaangevende uitgever van nationale, regionale en lokale nieuwsmerken, radio en websites; AD, de Volkskrant, Trouw, Het Parool, Tubantia, De Gelderlander, BN DeStem, de Stentor, Brabants Dagblad, Eindhovens Dagblad, PZC, vele huis-aan-huiskranten, ADR Nieuwsmedia, de Ondernemer, NationaleVacaturebank.nl, Intermediair.nl, Tweakers.nl, Hardware.info, Reclamefolder.nl, Independer, Autotrack.nl, Sportnieuws.nl, MyChannels, indebuurt.nl en Qmusic. Gevestigde merken met zorg en aandacht gemaakt. Merken die je kunt vertrouwen. Ook als het gaat om bereikcijfers en views. Inzichtelijk en transparant.

Echte mensen. Echte media. Echte resultaten.

Lees minder
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

Er is een verdiepingsslag gemaakt en de maatwerkconcepten worden steeds creatiever en slimmer. Dat loont. Willem-Albert Bol: ‘We hebben onze klanten kunnen laten zien dat de impact groter is wanneer je het slimmer en structureler aanpakt.’

Het MediaLab ontwikkelt nu zo’n acht jaar maatwerkconcepten voor merken. Met als palet het volledige print-, online-, mobile- en radioportfolio van de Persgroep, schakelt het team van creative director Willem-Albert Bol centraal tussen sales, marketing en redacties.

De partnerships gaan inmiddels verder dan het leveren van content en distributie alleen. Mede daardoor verdubbelde de omzet de afgelopen drie jaar naar 10 miljoen euro en groeide het team uit tot 16 mensen: conceptontwikkelaars, strategen, projectmanagers en vormgevers.

Hoe verklaar je dit succes?

Willem-Albert Bol: ‘Door op het juiste moment in de sales funnel de juiste content aan te bieden, helpen we marketeers om potentiële klanten te vinden, te informeren en oprecht te interesseren om voor hun merk te kiezen en tot aankoop over te gaan.’

Hoe zit het met de verschillende stadia van de sales funnel?

Bol: ‘In de top van de funnel gaat het om touch – middels reclame, om naamsbekendheid te genereren – in het midden gaat het om tell – wie ben je als merk, wat is je product, waarom zouden mensen jou kunnen en moeten vertrouwen, waar sta je voor – en aan het eind van de funnel gaat het om verkoop, sell.

‘Voor communicatie in het midden van de funnel, bij tell, liggen mooie kansen. Reclamebureaus, mediabureaus, social bureaus, pr-bureaus en contentbureaus duiken allemaal in dit gat, omdat inmiddels meer dan duidelijk is dat je niet ver komt met alleen maar rammen op naamsbekendheid en botweg inzetten op sales.

‘Be good & tell it; dat zijn hele leuke klussen. Wij hebben hierin een verdiepingsslag gemaakt sinds MediaLab een jaar of acht geleden begon. Destijds ging het voornamelijk om advertorials. Daarna evolueerde de vraag naar: “Ik heb een campagne en ik wil daar nog iets bij vertellen, kunnen jullie dat voor ons maken?”. Denk aan een supermarkt die wil uitdragen dat duurzaamheid bij hen hoog in het vaandel staat. Dit type opdrachten vervullen we nog steeds met  plezier, maar onze dienstverlening reikt inmiddels echt van branding en awareness tot engagement en activatie, en van grote landelijke reclamecampagnes en regionale branded content campagnes tot aan lokale storytelling.’ 

Kun je voorbeelden geven van opdrachtgevers die de samenwerking intensiveerden en grotere orders bij jullie hebben neergelegd?

Bol: ‘Met stedentrips van 48 uur naar kleinere, minder bekende steden in Europa hebben we samen met KLM een domein ontwikkeld dat we uitbouwen en lengte geven. We brengen 16 steden onder de aandacht van mensen met het idee: wat kan je 48 uur lang doen in Bilbao, Nice of Genua? Dit doen we niet even twee of drie maanden maar structureel het hele jaar door.

‘DAS Rechtsbijstand is ook een goed voorbeeld. We werken nu zo’n drie jaar samen met DAS om het complexe product van rechtsbijstand op een aansprekende en slimme manier uit te leggen aan de consument. Dat doen we met dossiers, waarbij het voordeel is dat alle nieuwe content die je maakt, optelt bij het grote geheel. De mooiste erkenning die we kunnen krijgen als MediaLab is wanneer samenwerkingen verlengd worden, zoals bij KLM en DAS het geval is geweest. Het betekent dat onze opdrachtgevers geloven in de kracht van de campagnes die we samen maken.’

Goede content kunnen meer partijen maken. Jullie succesfactor zit vast niet alleen in het maken van content, maar zeker ook in het aanjagen ervan?

Bol: ‘Zeker: als je niet aanjaagt, gebeurt er niks. Content is king, distribution is queen. Content maken is niet per se onze rol, we kunnen ook prima content aanjagen die door anderen is gemaakt. Ik vind het zelf heel spannend en interessant om ook te kijken naar performance en conversie. Als je naast het verdiepen van het merk, samen kunt gaan ondernemen, dan verdiep je je ook in de sales. Niets leuker dan met de commercieel directeur in gesprek te gaan om te kijken: kan ik zo ver graven met jou, zodat ik naast het realiseren van de gewenste communicatie-kpi’s, klanten bij jou kan afleveren? Zodat ik tot achter de komma de meerwaarde kan aantonen die communicatie kan hebben bij klanten en bij merken. Dan ben je echte businesspartners.’

Er is ook een mooie samenwerking met het CPNB, de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, waarbij onder meer AD Magazine en & Magazine vorig jaar voor één keer vervangen werden door het Boekenweek Magazine

‘Ja, erg leuk en mooi. Het CPNB kwam elk jaar langs met verschillende campagnes. We hebben ze uitgenodigd om eens dieper in te gaan op de uitdagingen en de kansen die er liggen om het lezen van boeken te bevorderen. We hebben een jaarplan ontwikkeld en één geheel gemaakt van verschillende acties, met het idee dat het volume van die acties optelt naar een groter geheel. Wij zijn nu behalve mediapartner van het CPNB ook een structurele business-partner: we pionieren samen om te leren van de dingen die goed gaan en de dingen die minder succesvol zijn. Er is veel vertrouwen en openheid. Het is een nieuwe manier van zakendoen die ik veel prettiger, leerzamer en effectiever vindt.’

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Partner
DPG Media

Met 1200 journalisten die dagelijks werken aan kwaliteitsnieuws. Op papier in krant en magazine, via web en app via tablet en smartphone. In tekst, beeld, geluid en video.

Lees meer

Wij zijn een toonaangevende uitgever van nationale, regionale en lokale nieuwsmerken, radio en websites; AD, de Volkskrant, Trouw, Het Parool, Tubantia, De Gelderlander, BN DeStem, de Stentor, Brabants Dagblad, Eindhovens Dagblad, PZC, vele huis-aan-huiskranten, ADR Nieuwsmedia, de Ondernemer, NationaleVacaturebank.nl, Intermediair.nl, Tweakers.nl, Hardware.info, Reclamefolder.nl, Independer, Autotrack.nl, Sportnieuws.nl, MyChannels, indebuurt.nl en Qmusic. Gevestigde merken met zorg en aandacht gemaakt. Merken die je kunt vertrouwen. Ook als het gaat om bereikcijfers en views. Inzichtelijk en transparant.

Echte mensen. Echte media. Echte resultaten.

Lees minder
Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in