Overslaan en naar de inhoud gaan

DPG-krant De Morgen weigert advertentie voor boek De Belg over Christian Van Thillo

Hoofdredactie wil niet dat het boek gepromoot wordt in DM Magazine omdat het 'flagrante onwaarheden' over De Morgen zou bevatten
V.l.n.r. Remy Amkreutz Kim Van de Perre, en Sam Feys, de hoofdredactie van De Morgen - credits Tine Schoemaker.jpg (429.45 KB)
V.l.n.r. Remy Amkreutz Kim Van de Perre, en Sam Feys, de hoofdredactie van De Morgen
© Credits: Tine Schoemaker
V.l.n.r. Remy Amkreutz Kim Van de Perre, en Sam Feys, de hoofdredactie van De Morgen - credits Tine Schoemaker.jpg (429.45 KB)
V.l.n.r. Remy Amkreutz Kim Van de Perre, en Sam Feys, de hoofdredactie van De Morgen
© Credits: Tine Schoemaker

In een uitgelekte email schrijft hoofdredacteur Remy Amkreutz dat de hoofdredactie heeft besloten de advertentie niet te plaatsen in het zaterdagmagazine van de krant omdat het boek 'flagrante leugens' zou bevatten over De Morgen.

De mail van Amkreutz

Eerder vandaag berichtte Adformatie al dat er bij uitgever Prometheus woedend was gereageerd op het eenzijdige besluit van DPG Media om krantenadvertenties voor het boek over Van Thillo te verplaatsen van de veelgelezen zaterdagdageditie naar de donderdag.

Mai Spijkers van Prometheus reageerde razend op de beslissing en betichtte DPG Media in een email van ‘een moedwillige aanslag op de vrijheid van meningsuiting’ en dreigde met juridische stappen.

DPG besloot hierop de paginagrote advertenties in het AD, Het Parool en Trouw toch te plaatsen.

Lees ook

Volgens director advertising Mike van der Moolen kwam het doorplaatsen van de advertenties niet ‘omdat het een bepaalde uiting was van deze uitgever’.

Wel waren de advertenties met hoge korting aan Prometheus verkocht met als voorwaarde dat als een beter betalende adverteerder zich voor de posities in de krant aandiende ze plaats moetsen maken. Dit was alleen niet goed gecommuniceerd met Prometheus, volgens Van der Moolen   

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al abonnee? Log hier in