Overslaan en naar de inhoud gaan

Nationaal CrisisCentrum krijgt ‘vliegende brigade’ experts crisiscommunicatie

Het Nationaal CrisisCentrum krijgt meer professionals voor de crisiscommunicatie.
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie
Miniatuurvoorbeeld
Helaas hebben we niet meer de rechten op de originele afbeelding
© adformatie

Het krijgt meer professionals voor de crisiscommunicatie.

related partner content for mobile comes here

Dat schrijft minister Ivo Opstelten (Veiligheid) aan de Tweede Kamer in op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid naar de brand bij Chemie-Pack in Moerdijk. De communicatie over die brand heeft veel kritiek losgemaakt.

De professionals kunnen voor bijvoorbeeld trainingen worden ingezet ter ondersteuning van de huidige veiligheidsregio’s (waarin gemeenten, politie, brandweer en hulpverlening samenwerken). Ze kunnen ook regie oppakken bij bovenregionale of landelijke crises. Hoeveel mensen erbij komen, is nog niet vastgesteld.

Er komt ook een bovenregionale 'vliegende brigade' van experts in crisiscommunicatie uit verschillende disciplines. Die moet het bevoegde, lokale of regionale gezag bijstaan in de crisiscommunicatie.

Ook belooft Opstelten een nationaal kernteam dat, als een crisis hiertoe aanleiding geeft, de coördinatie tussen rijk en regio ter hand kan nemen. De raad concludeerde dat op nationaal niveau regie achterwege bleef bij Chemie-pack. (ANP)

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in