Overslaan en naar de inhoud gaan

Groot-Brittannië komt met belasting op suikerhoudende dranken

De suikerbelasting moet 660 miljoen euro gaan opbrengen.
Miniatuurvoorbeeld
Miniatuurvoorbeeld

De Britse minister van Financiën George Osborne kondigde vandaag tijdens de ‘Budget 2016’ (de Britse Prinsjesdag) aan dat er een belasting komt voor suikerhoudende dranken.

related partner content for mobile comes here

Een vijfjarig kind eet in een jaar tijd zijn gewicht aan suiker, zo zei de minister.

Hij gaf aan dat sommige producenten het suikerprobleem erkennen. 

Osborne meent dat met de juiste aanmoediging – de suikerbelasting dus - de merken het daadwerkelijk werk zullen maken van minder suiker in de producten.

Binnen twee jaar

Hij gaf aan dat de suikerbelasting binnen twee jaar werkelijkheid wordt, wat volgens Osborne de industrie de kans geeft hun producten aan te pakken.  Pure vruchtdranken zullen vrijblijven van de belasting.

De suikerheffing moet 660 miljoen euro gaan opbrengen, en dit geld zal worden gebruikt als in investering in sportmogelijkheden op scholen.

Vorig jaar was er een petitie voor een  en de National Health Service (NHS) in Engeland  ook suikerbelasting te willen gaan heffen op suikerhoudende dranken die worden verkocht in NHS-cafés. 

Foto: /Flickr 

Advertentie

Reacties:

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word lid

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Advertentie

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Word lid van Adformatie

Om dit topic te kunnen volgen, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in

Word lid van Adformatie

Om dit artikel te kunnen liken, moet je lid zijn van Adformatie. 15.000 vakgenoten gingen jou al voor! Meld je ook aan met een persoonlijk of teamabonnement.

Ja, ik wil een persoonlijk abonnement Ja, ik wil een teamabonnement
Al lid? Log hier in